Що дає довідка про статус переселенця і де її можна отримати?

Статус тимчасового переселенця - особливий статус, який отримали мешканці Криму та Донбасу. Якщо перші переїхали з республіки після переходу півострова до складу Росії, то другі виїхали із зони, де проводиться антитерористична операція. До цієї категорії осіб, відповідно до закону України № 4998-1, відносять також іноземців та осіб без громадянства, які на законних засадах проживали в Криму, Донецькій і Луганській областях і вимушено покинули свої місця проживання.

Внутрішні мігранти отримують довідку про те, що є тимчасовими переселенцями. За ідеєю, завдяки документу українці можуть розраховувати на державні пільги, соціальні послуги та іншу допомогу від уряду. Які привілеї зараз надає документ АіФ.ua поцікавився у куратора напрямку «Схід» Центру допомоги вимушеним переселенцям Олександра Денисенка.

«Довідка про статус переселенця допомагає влаштувати дітей в дошкільні та шкільні установи, - розповів Олександр Денисенко АіФ.ua . - В районі, де проживає сім'я, батьки можуть вибрати 3-5 таких установ і звернутися туди, посилаючись на довідку. Якщо їм відмовляють, то рекомендую отримати допомогу в управлінні освіти за місцем проживання.

Тим, хто приїхав до Києва, довідка про переселенців дає право лікуватися в медичних установах столиці. По-моєму, оплачується приблизно 100 грн (хоча кожна поліклініка встановлює свою ціну) за обслуговування на півроку, тобто довідка дає можливість обслуговувати переселенців в Києві нарівні з усіма.
Що стосується житла, то поки що немає будь-якого закону, який би надавав переселенцям право отримувати житло на безкоштовній або пільговій основі».

Довідку про статус переселенця видають в департаменті соціальної політики при Київській міській державній адміністрації на проспекті Комарова, 7. При собі треба мати паспорт, ідентифікаційний код та свідоцтво про народження дітей. У держорган може поїхати один з членів сім'ї і оформити довідку на всіх своїх рідних (документ видається тільки повнолітнім). Якщо під час переїзду загубився паспорт, Олександр Денисенко радить звернутися в Державну міграційну службу. При ній створено відділ, який допомагає відновлювати документи.